Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych na Podhalu. Leży na Pogórzu Spisko-Gubałowskim na wysokości 860-1000 m n.p.m. i jest oddalona o 6 km od Białki Tatrzańskiej. Na terenie gminy znajduje się Morskie Oko i jedyne w Polsce lodowce.

Wieś dysponuje rozwiniętą infrastrukturą noclegową. Gościnę blisko 20 tysiącom osób są w stanie zapewnić liczne i zróżnicowane obiekty, tj. gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty czy domy gościnne.

Zima to okres kiedy Bukowina Tatrzańska przeżywa największe oblężenie turystów. W tym czasie czynnych jest 10 kolejek krzesełkowych i aż 30 wyciągów narciarskich. Wyjątkowe wrażenia narciarzom oferuje także duży ośrodek narciarski mieszczący się w pobliskiej Białce Tatrzańskiej.

Latem można wybrać się na wycieczkę krajoznawczą pieszymi szlakami turystycznymi i trasami wspinaczkowymi. Piękna nieskażona górska przyroda, malownicze krajobrazy i czyste wody to wystarczająca rekomendacja. Kolejna możliwość spędzenia wyjątkowych chwil to spływ przełomem Dunajca.

Architektura Bukowiny Tatrzańskiej to przykład stylu zakopiańskiego. Zawdzięczamy go Stanisławowi Witkiewiczowi. Jedną z najznakomitszych dzieł wykonanych w tym stylu jest Dom Ludowy. To duży drewniany budynek, w którym mieści się ośrodek kultury ludowej. W okresie letnim staje się on miejscem wielu wydarzeń i festiwali, wśród których warto wymienić Karnawał Góralski i Sabałowe Bajania.

Skarbem naturalnym Podhala są jedne z największych i najnowocześniejszych term w Europie, Termy Bania. Warto skorzystać z kąpieli w basenie z wodą podgrzewaną energią geotermalną. Polecamy ją każdemu, nie tylko osobom chcącym podreperować swój stan zdrowia.

bukowina tatrzańska tanie noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.