Ciekawie we Władysławowie

Władysławowo pensjonaty związane jest z kulturą kaszubską. To właśnie Kaszubi stanowią rdzenną ludność miasta. W związku z tym warto zajrzeć do Chłapowa, oficjalnej dzielnicy miasta, będącej niegdyś wioską kaszubską. Urodził się tutaj Augustyn Necel, rybak-pisarz, autor kilkunastu książek o życiu rybaków, nazywany kaszubskim Sienkiewiczem, ponieważ opisał czasy potopu szwedzkiego na Kaszubach.

We Władysławowie swoją pierwszą siedzibę miała jedyna w historii kaszubskojęzyczna rozgłośnia radiowa – Radio Kaszebe, działająca od grudnia 2004 r. Następnie siedziba radia została przeniesiona do Rumii.

Ciekawostką jest również Prywatne Muzeum Motyli założone w 1999 roku przez prywatnego kolekcjonera. Znajduje się ono na III piętrze wieży widokowej Domu Rybaka

Wśród wielu sklepików i straganów atrakcję stanowi pracownia bursztynu przy ulicy Władysławowskiej 56. Można w niej zobaczyć jak z delikatnego jantaru toczy się, rzeźbi, formuje oczka do pierścionków, figurki i ozdoby. W gablotach i na stolikach wystawione są różne rodzaje bursztynu.


Możliwość komentowania jest wyłączona.