III Ogólnopolski Studencki Festiwal Podróży KORMORANY 2013

W Olsztynie po raz trzeci odbędzie się Ogólnopolski Studencki Festiwal Podróży KORMORANY 2013

Zbliża się III Ogólnopolski Studencki Festiwal Podróży Kormorany 2013, na którym o miano najciekawszej studenckiej podróży będzie walczyć 16 wypraw w przeróżne zakątki świata. Po raz trzeci do Olsztyna zjadą podróżujący studenci, którzy podzielą się z nami swoją pozytywną energią oraz ciekawymi doświadczeniami.

Posłuchamy także opowieści gości: Janka Faściszewskiego z przeprawy przez zamarznięte morze Białe oraz Emi Krywko z podróży po Wietnamie, kraju z którego pochodzi jej mama.

11 oraz 12 maja w hali sportowej w olsztyńskim miasteczku akademickim będzie można posłuchać między innymi o kulinarnej wyprawie na półwysep indochiński, sentymentalnej podróży na Syberię, amatorskim spływie Wisłą oraz o tym jak zostać Wakacyjnym Ambasadorem Polski, na przykład na Filipinach.

Przekonamy się jak to jest „Pieszo…” a jak „Biegiem…” zwiedzać świat, nie zabraknie również opowieści o najbardziej studenckiej formie podróżowania jaką jest autostop. Zajrzymy do Afryki zachodniej, Maroka, Szwecji, Norwegii, Laponii, sprawdzimy jak wygląda świat ze szczytu Kazbek oraz jak żyje się na Jedwabnym szlaku.

Poza pokazami – w sobotę w hali sportowej będą realizowane warsztaty rowerowe: serwis drobnych usterek i diagnostyka poważniejszych, zapraszamy więc miłośników rowerów ze swoimi jednośladami na przegląd! W niedzielę zaś będzie możliwość opanowania sztuki wiązania węzłów żeglarskich. Tradycyjnie podczas Festiwalu przyznana zostanie także nagroda publiczności.

Celem imprezy jest stworzenie okazji dla wymiany doświadczeń, poznania ciekawych ludzi i podzielenia się wspomnieniami z bliższych i dalszych wypraw. Jeśli jesteście studentami i chcielibyście przyjechać do Olsztyna, poznać ciekawych ludzi i opowiedzieć o swoich podróżniczych przygodach: zapraszamy gorąco! Wystarczy ze strony organizatora ściągnąć formularz, wypełnić i przesłać pod wskazany mail z kilkoma zdjęciami. Prelegentom zapewniony zostanie nocleg, częściowe wyżywienie oraz ciepła opieka.

Podczas tegorocznej edycji oprócz pokazów zagwarantowane są dodatkowe atrakcje, z których będą mogli skorzystać nie tylko goście, ale wszystkie osoby odwiedzające halę sportową na Kortowie, gdzie będą odbywały się pokazy. Zorganizujemy będą między innymi: zajęcia taneczne (zumba), szkolenie z udzielania pierwszej pomocy oraz warsztaty żeglarskie, fotograficzne i rowerowe.

Jastrzębia Góra noclegi blisko morza, augustów hotel, kwatery mikołajki, Gdańsk noclegi, noclegi w Kościelisku

Możliwość komentowania jest wyłączona.