Jurata

Jednym z piękniejszych kurortów wypoczynkowych na Półwyspie Helskim jest Jurata. Miejscowość ma zaledwie 600 m. Szerokości. Jurata noclegi położona jest w sosnowym lesie, panuje tutaj uzdrowiskowy mikroklimat. Szczególną atrakcją Juraty jest molo spacerowe, z którego podziwiać można Zatokę Pucką oraz deptak (ul. Międymorze), łączący Morze Bałtyckie z Zatoką Pucką. Natura żyje tu własnym trybem – nad samym brzegiem morza zwieszają się bujne zarośla, w słoneczne dni przypominające krajobrazy śródziemnomorskie.

To sprawia, że można się tu poczuć swobodnie – jest po prostu bardzo kameralnie. Piasek jest drobniutki, czyściutki i bardzo jasny, w słońcu wygląda, jakby był biały. Wczasy w Juracie to świetna alternatywa dla rodzin z dziećmi – znajduje się tu plaża strzeżona przez ratowników, a głębokość zwiększa się łagodnie. W miasteczku funkcjonuje park linowy, który na pewno spodoba się nie tylko maluchom. Poza tym bardzo blisko stąd do fokarium na Helu (15 km), Najlepiej odwiedzić je podczas karmienia – to wspaniały pokaz foczych psot. Bliskość Władysławowa czy Helu sprawia, że na brak atrakcji nikt nie będzie narzekał.

Ciekawe atrakcje turystyczne: drewniane molo o długości ponad 300 m, fontanna z boginką, od której nazwa wzięła Jurata, Pomnik Wojciecha Kossaka, Kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Deptak, Parki rozrywki.

Jurata to bogini morska i legendarna córka Boga Mórz, dobrze znana w tym regionie. Ma swój pomnik i fontannę. Zachody słońca oglądane z plaży w Juracie są najpiękniejsze na polskim wybrzeżu a powietrze jest niezwykle czyste.

Noclegi Jurata to doskonała baza wypadowa, z dobrym zapleczem noclegowym. Każdy kto tu przyjedzie na pewno nie będzie się nudzi. Plaża w Juracie znajduje się u wylotu deptaka na otwarty Bałtyk. Jest niezbyt szeroka,ma ok. 100 m długości i jest ukryta wśród soczyście zielonej, bujnej roślinności. Natura żyje tu własnym trybem – nad samym brzegiem morza zwieszają się bujne zarośla, w słoneczne dni przypominające krajobrazy śródziemnomorskie. To sprawia, że można się tu poczuć swobodnie – jest po prostu bardzo kameralnie. Kiedyś Jurata była tylko dla elity i wyższych sfer dziś nie ma takiego podziału. Wiele turystów odwiedza tą miejscowość i to nie tylko latem ale również zimą. Wszędzie blisko, do trójmiasta czy nawet na równie atrakcyjne mazury. Jeżeli ktoś planuje zwiedzanie pomorza, musi się tu zatrzymać i przekonać się na własne oczy jak jest to pięknie.

Jurata noclegi blisko morza

Możliwość komentowania jest wyłączona.