Nowe logo Muszyny już gotowe

Zainteresowanie konkursem, w którym do wygrania było 1000 zł, przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów z Muszyna noclegi. W ciągu 10 dni dostali 100 propozycji graficznych, więc termin nadsyłania projektów wydłużono o blisko dwa tygodnie. Ostatecznie przyszło ich 156. Autorami byli m.in. twórcy z Portugalii, Jamajki, Ukrainy i Meksyku.

– Mamy herb z biskupią infułą i innymi insygniami, z którymi naszej gminy nikt nie kojarzy – zauważa Iwona Wachna z Urzędu Miasta i Gminy Muszyna. – Dlatego potrzebujemy czytelnego logo, które moglibyśmy umieszczać na przykład na materiałach promocyjnych.

Większość nadesłanych propozycji oscylowała wokół wody mineralnej i gór. Autorzy nawiązywali w ten sposób do cennych zdrojów, znajdujących się w Muszynie, Powroźniku, Miliku i Andrzejówce. Ostatecznie wybrano logo z symbolami wody i zieleni, zza których wyłania się słońce.

– Oceniając propozycje logotypów braliśmy pod uwagę stopień skomplikowania znaku i jego efektywne wykorzystanie na różnych powierzchniach, zarówno małych, jak i dużych – informuje Arkadiusz Cycoń, odpowiedzialny za konkurs. – Nie bez znaczenia były też opinie internautów.
Chciano w ten sposób dotrzeć do największej liczby grafików. Z niejasnych dla nas powodów, portal nie ujawnia nazwiska zwycięzcy, choć pochwalił się nowym logo na swojej stronie. Przebywający na urlopie burmistrz Muszyny Jan Golba logotypu jeszcze nie widział.

– Jeśli są na nim odniesienia do wody i gór, czyli tego, co powinno do nas przyciągać turystów, to na pewno mi się spodoba – przewiduje burmistrz Golba.


Możliwość komentowania jest wyłączona.