Sandomierz


Sandomierz położony w województwie świętokrzyskim, w powiecie sandomierskim, nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach na granicy Wyżyny Sandomierskiej. Przemysłowa część miasta, zwana Nadbrzeziem leży na prawym brzegu Wisły, w Kotlinie Sandomierskiej. Istnieje kilka teorii na temat pochodzenia nazwy miasta, według jednej z nich nazwa związana jest z położeniem miasta – w okolicach Sandomierza, rzeka San domierza do Wisły. Najbardziej wiarygodna teoria głosi jednak, że nazwa miasta pochodzi od staropolskiego imienia Sędomir, rozpowszechnionego w całej Słowiańszczyźnie
Przez miasto przebiegają turystyczne szlaki: cysterski, św. Jakuba, Via Jagiellonica, Architektury Drewnianej.

Noclegi w Sandomierzu położone jest w pobliżu Rynku Starego Miasta, w enklawie zieleni nad Wąwozem Piszczele. Cisza, spokój, klimatyczne pokoje, kwatery, wille i piękny widok z okna to atuty tego miejsca.
Sandomierz kwatery prywatne, domki, noclegi z wyżywieniem, istnieje możliwość skorzystania z posiłków przygotowywanych przez nas, podawanych o uzgodnionych godzinach. Na wyjątkowe okazje organizujemy romantyczne kolacje przy kominku

W najbliższej okolicy dostępne są:
– plac zabaw z zewnętrzną siłownią
– Basen kryty
– Park piszczele
– Stare miasto
– Wiele atrakcyjnych tras rowerowych
– Restauracje

Sandomierz agroturystyka to wyjątkowo urokliwe miejsce tutaj odkryje przed gośćmi nową jakość wypoczynku i odprężenia.
Kawtery, hotele, domki położony w starym parku, , z dużą ilością wiekowych drzew będących siedliskiem różnorodnych gatunków ptaków.
Oferta skierowana jest do gości ceniących sobie ciszę, spokój, zieleń, śpiew ptaków i kumkanie żab.
sandomierz domki to doskonała baza wypadowa do zwiedzania malowniczych okolic Sandomierszczyzny korzystając z wyznaczonych szlaków pieszych, rowerowych biegnących często lessowymi wąwozami i dolinami rzek.
W bliskim sąsiedztwie znajdują się Góry Pieprzowe – najstarsze Góry w Polsce i jedne z najstarszych tego typu w Europie. Są rezerwatem geologiczno-przyrodniczym i największym skupiskiem pod względem liczby naturalnie występujących gatunków róż dziko rosnących w Polsce. Z Gór Pieprzowych rozciąga się wspaniały widok na Sandomierz i dolinę Wisły.

Noclegi położone w obrębie Starówki u podnóża zamku, przy trasie Sandomierz – Kraków obok wejścia do Wąwozu Królowej Jadwigi. Na terenie obiektu znajduje się również sala konferencyjna.Organizujemy również zakwaterowanie i wyżywienie plenerów malarskich i kursokonferencji oraz kompleksową obsługę turystów indywidualnych i grupowych. W motelu czynna jest galeria gdzie można kupić dzieła sztuki i antyki.


Możliwość komentowania jest wyłączona.