Święto Kielc 2017

Kielce w ruchu” hasło tegorocznego Święta Kielc, które odbędzie się w dniach 23-25 czerwca.

Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w przeróżnych zajęciach sportowych oraz zmierzyć się całymi rodzinami w dyscyplinach sprawnościowych i wytrzymałościowych. Gwiazdą weekendu ma być zespół T.Love.

Świętowanie  zacznie się w piątek Białą Nocą, czyli zwiedzaniem instytucji kultury całkowicie za darmo. To jednak nie wszystko, na Rynku zagrają znani polscy raperzy KęKę Radom, Tadek Firma oraz kielczanin Rover Kielce.

Sobota i Niedziela to już wydarzenia związane z hasłem „Kielce w ruchu”. W programie także porady prozdrowotne, gdzie będzie można między innymi dowiedzieć się jak zadbać o kręgosłup siedząc kilka godzin przy biurku w pracy

W planach są zawody w podciąganiu na drążku, wyciskaniu sztangi czy robieniu pompek. Przygotowane są też konkurencje dla całych rodzin, gdzie trzeba będzie wykazać się sporą umiejętnością pracy zespołowej. Niedziela będzie należała do szkół tańca, które wystąpią na kieleckim Rynku.

Na Skwerze Szarych Szeregów prawdopodobnie zaprezentują się stadniny konne oraz rowerzyści, na Placu Literatów stanie ring natomiast na kieleckim zalewem będzie możliwość popływania kajakiem. Do współpracy zostały zaproszone różne kluby i stowarzyszenia sportowe.

W sportowym świętowaniu nie może zabraknąć kieleckich drużyn, które grają na najwyższych szczeblach swoich rozgrywek. Na Rynku zaprezentują się grupy młodzieżowe Korony, Vive Tauronu oraz Effectora. Zostaną ustawieni w przysłowiową żywą koronę po to, żeby z góry zrobić im zdjęcie. Ćwiczenia przeprowadzą też zawodnicy pierwszych drużyn.

Kielce noclegi zapraszają


Możliwość komentowania jest wyłączona.