Szczyrk

Szczyrk to miasto w południowej Polsce w województwie śląskim, położone w dolinie Żylicy w Beskidzie Śląskim. To klimatyczne miasto turystyczno-wypoczynkowe leży w promieniu ok. 20 km od Żywca, Wisły i Bielska-Białej. Znajdziemy w nim rozwiniętą bazę noclegową i narciarską.

Szczyrk nazywany jest narciarską stolicą Polski. Miłośnicy sportów zimowych mają do dyspozycji ok. 60 km tras narciarskich, tor dla saneczkarzy, rynnę dla snowboardzistów oraz skocznie. W Szczyrku wznosi się też najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, Skrzyczne.

Szczyrk stanowi doskonałe miejsce do uprawiania turystyki górskiej, zarówno pieszej jak i rowerowej. Szlaki turystyczne biegną przez piękne okolice grzbietów górskich Skrzyczne, Klimczok, Skalite i pasma Kotarza. Na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego prowadzi niebieska i zielona trasa turystyczna. Bardziej leniwi mogą wjechać na Skrzyczne wyciągiem krzesełkowym. Na zboczach góry ciągną się trasy narciarskie o różnym poziomie trudności. Inne udogodnienia i atrakcje obejmują basen dziecięcy, ściankę wspinaczkową, schronisko, strzelnicę, miejsce startu dla paralotniarzy, boisko i szlaki rowerowe.

Kolejną atrakcją miasta jest ścieżka nad Żylicą. Obejmuje deptak i ścieżkę pieszo-rowerową, które stanowią symbol Szczyrka. Ścieżka biegnie od Urzędu Miasta wzdłuż rzeki Żylicy do placu w Centrum, pod skocznią „Skalite” aż do Buczkowic i służy mieszkańcom i wczasowiczom do celów rekreacyjnych. Poszukujący silniejszych wrażeń mają do dyspozycji malowniczą trasę do kolarstwa crossowego, która zimą zamienia się w trasę do biegów narciarskich. Rozgrywane są na niej także zawody.

noclegi w Szczyrku

Możliwość komentowania jest wyłączona.