V edycja Olsztyn Aktywnie!

V edycja Olsztyn Aktywnie! ruszyła tradycyjnie wraz ze Skorpenowym Spływem Łyną. Pierwszy dzień wiosny to już tradycyjny znak, że Olsztyn jest gotowy na nowy sezon rekreacyjny! Oficjalną inaugurację projekt miał podczas majówki. W Parku Kusocińskiego w nietypowy sposób zaprezentowali się partnerzy jubileuszowej edycji przedsięwzięcia. Można było spróbować windsurfingu, a nawet żagli!

Nowe dyscypliny.

Oferta bezpłatnego korzystania z uroków Olsztyna pod fachowym okiem instruktorów
i przewodników ponownie została wzbogacona. W tej edycji można było „spróbować” kręgli, ruszyła szkółka MTB, całe rodziny zaprosiliśmy do zdobywania „Siedmiomilowych Butów” – wędrówek pieszych dedykowanych najmłodszym oraz windsurfingu i triathlonu. Ogromną popularnością cieszyły się Mama Aktywnie! oraz Odnowa Aktywnie! – odpowiednio oferta dla mam wracających do formy po porodzie oraz porady dla tych którym przydarzyła się kontuzja.

Najmłodsi i trochę starsi.

Olsztyn Aktywnie! to oferta dla całych rodzin. W tym roku jednak szczególnie dużo propozycji skierowanych było do najmłodszych. Jak pokazują statystyki, to był strzał w 10! W rowerowych rajdach rodzinnych mistrzowską formą wykazała się 6-letnia Lena pokonując wraz z tatą podczas 10 wycieczek dystans prawie 300 km! W „Siedmiomilowych Butach” udział wzięło ponad 150 dzieciaków, które wspólnie z rodzicami na własnych nogach przemierzyły 38 km! poznając historię i uroki Olsztyna. Tradycyjnie ogromną popularnością cieszyła się akcja „Przewodnik czeka”.  W 21 wycieczkach wzięło udział prawie 1200 osób!

Znów rekordowo i…….. z nagrodami!

Ponad 500 spotkań dedykowanych konkretnym dyscyplinom, 31 dyscyplin, ponad 20 000 uczestników. W tym roku ruszyliśmy w Polskę! Olsztyn Aktywnie! wspierały: Akademicki Klub Maratończyka – promując akcję na największych imprezach biegowych w Polsce oraz drużyna futbolu amerykańskiego Olsztyn Lakers. Akcja towarzyszyła także uczestnikom innych wydarzeń, jak chociażby akcja Odchudzamy Olsztyniaków, Maraton Zumby podczas Kortowiady z rekordową frekwencją i …rekordem Polski, Półmaraton Jakubowy,  czy podczas MOVE Week – Europejskiego Tygodnia Ruchu, gdzie imprezy zorganizowane pod egidą Olsztyn Aktywnie! otrzymały specjalne wyróżnienie! W marcu projekt został wyróżniony Srebrnym Kogutem na Festiwalu Kultury i Promocji Miast i Regionów POLONIADA 2014 w kategorii KREATOR PROMOCJI!

To nie koniec!

Olsztyn Aktywnie! w V odsłonie dobiega końca natomiast cały czas zachęcamy do aktywnego wypoczynku!  Wspieramy promocyjnie wszystkie ciekawe, rekreacyjne akcje, które starują w okresie jesienno – zimowym, jak chociażby Olsztyńskie Czwartkobiegi. Cały czas jesteśmy razem z  Biegiem na sześć łap, tworzącą się drużyną Frisbee Olsztyn, zapraszamy także na dwie wyprawy po „Siedmiomilowe Buty”, czy akcję Olsztyn Pływa! Nadal także w ramach Olsztyn Aktywnie polecamy strzelectwo sportowe! Szczegóły na www.aktywnie.olsztyn.eu i na naszym fanpage’u na facebooku

 

noclegi Rabka-Zdrój, noclegi Wisła, noclegi Bodzentyn, domki Ustronie Morskie, noclegi w Gdańsku

Możliwość komentowania jest wyłączona.