Zwierzyniec

Na kompleks stawów Echo składają się 4 stawy leżące na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zostały one utworzone w mokradłach dorzecza strugi Świerszcz po zakończeniu I wojny światowej. Nad stawami znajduje się platforma widokowa.

W pobliżu Roztoczańskiego Parku Narodowego leży znane miasto letniskowe Zwierzyniec. Dysponuje bardzo dobrze rozwiniętą bazą noclegową, która obejmuje obiekty noclegowe w różnych cenach i różnym standardzie, dzięki czemu każdy odnajdzie tu miejsce, które mu odpowiada.

Zwierzyniec założono w XVI wieku i wkrótce potem zaczął pełnić rolę letniej rezydencji rodziny Zamoyskich. To bardzo dobry punkt na wypady nad Roztocze i do Roztoczańskiego Parku Narodowego. Jest zlokalizowany stosunkowo niedaleko Zamościa.

Główną atrakcją Zwierzyńca jest Roztoczański Park Narodowy. Na terenie tego obszaru o szczególnych walorach przyrodniczych zobaczymy najciekawsze okazy roztoczańskiej flory i fauny, tj. skały górnokredowe, żółwia błotnego, drzewa typowe dla lasów Europy Zachodniej i krocionogi.

Zwierzyniec Roztocze noclegi, Roztocze agroturystyka

Możliwość komentowania jest wyłączona.